23.4 C
Tehran
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

خودروهای دپو شده در گمرک غرب تهران به مرحله ترخیص رسیدند

از دست ندهید

مخالفت اتحادیه اروپا با استانداردهای خودرو مبتنی بر WiFi بر چه اساسی است؟

مخالفت اتحادیه اروپا با استانداردهای خودرو مبتنی بر WiFi با وجود سرمایه‌گذاری شرکت‌های فناوری و خودروسازی، در جلسه کشورهای...

تاثیر حرکات خودرو در ایجاد سرگیجه و حالت تهوع در مسافران بررسی شد

تاثیر حرکات خودرو در ایجاد سرگیجه و حالت تهوع در مسافران بررسی شد. بیت ران - از زمانی‌ که استفاده...

قیمت کارخانه ای محصولات ایران خودرو (بروزرسانی)

قیمت محصولات ایران خودرو در بازار و کارخانه اختلاف فاحشی دارند در این حال قیمت کارخانه ای محصولات ایران...

گمرک جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: تعدادی از خودروهای میلیاردی دپو شده با رعایت ضوابط فنی واردات و اخذ حقوق و عوارض گمرکی در هفته های گذشته ترخیص شده اند یا در مرحله انجام تشریفات گمرکی هستند.

بیت ران – یک مقام آگاه در گمرک ایران گفت: همانگونه که به دفعات در خصوص موضوع دپوی کالاهای وارداتی به ویژه خودرو توضیح داده ایم، امکان ترخیص هیچ کالایی بدون اخذ مجوزهای قانونی و اسناد خرید از گمرکات وجود ندارد و ترخیص خودرو هم مشمول همین قوانین و مقررات است که پیشتر در این خصوص شفاف سازی و توضیح داده شده است.

وی افزود: انجام تشریفات گمرکی کالا پس از اظهار به گمرک و اخذ مجوزهای قانونی امکان پذیر است.

این مقام اگاه در رابطه با تعیین تکلیف خودروهای میلیاردی دپو شده در اماکن گمرکی گفت: حدود یک ماه پیش، حدود 360 دستگاه خودروی وارداتی در انبارهای گمرک غرب تهران موجود بود که بخشی از این خودروها با ابلاغ دستورالعمل های جدید ترخیص خودرو از سوی هیات وزیران و ارائه مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت با رعایت بخشنامه های ابلاغی بانک مرکزی در حال ترخیص است و این روند همچنان ادامه دارد.

این منبع آگاه گفت: اکنون گمرکات سراسر کشور برای انجام تشریفات گمرکی خودروهای موجود در اماکن گمرکی بر اساس بخشنامه 345 مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی عمل می کنند که دستورالعمل مصوبه هیات وزیران در خصوص تعیین تکلیف خودروهای وارداتی و ضوابط ورود و ترخیص خودروها از گمرکات، مناطق آزاد و ویژه اقتصادی و بنادر است.

ترخیص خودروهای وارد شده تا 16 دی مجاز است

وی تصریح کرد: در مجموع بر اساس بخشنامه 374 مرکز واردات گمرک، ترخیص خودروهای وارد شده تا 16 دی برای ثبت سفارش های بانکی مجاز است و ترخیص خودروهای ثبت‌سفارش های بدون انتقال ارز قبض انبار تا تاریخ شانزدهم مردادماه امسال ملاک عمل گمرکات قرار گرفته است.

وی به ایرنا تاکید کرد: البته بخشنامه تاکیدی مرکز مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک ایران در خصوص خودروهای موضوع ثبت سفارش های غیرمجاز و غیرقانونی هم ملاک عمل گمرکات است و درباره تمام خودروهای متعلق به تعداد 39 شخص حقیقی و حقوقی؛ از ترخیص، مرجوع نمودن، تبدیل عنوان اظهار یا ابطال آن و تغییر مالک و دیگر مندرجات قبض انبار جلوگیری به عمل می آید.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

نسل جدید لوکس‌ترین بنز را بشناسید

نسل جدید لوکس‌ترین بنز معرفی شده است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. بیت ران - مرسدس - بنز...

تونل مانش ؛ ویژگی های بلندترین تونل زیر آبی...

تونل مانش که با نام های دیگری همچون تونل کانال یا تونل شانل هم شناخته می شود، عنوان طولانی ترین تونل زیر آبی جهان...

تاریخچه و مشخصات جنگنده سوپر اتاندارد + استفاده در...

جنگنده سوپر اتاندارد یک جنگنده فرانسوی ساخت شرکت داسو است که در جنگ‌های ایران و عراق و جنگ فالکلند نقش مهمی داشت. بیت ران -...
معرفی اسکوترهای بازار ایران و توانایی آنها

موتور سیکلت اسکوتر + معرفی انواع و راهنمای خرید...

آیا ترافیک شهری، هزینه بالای سوخت و استهلاک بالای اتومبیل، شما را هم به فکر خرید یک موتور سیکلت اسکوتر راحت و بی دردسر...

آشنایی با بمب هدایت شونده استورم بریکر (StormBreaker)

استورم بریکر بمبی هدایت شونده ساخت ریتون میسلز سیستمز است. این بمب تقریبا می تواند در هر شرایطی هدف خود را مورد اصابت قرار...

پست‌های مرتبط