23.4 C
Tehran
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹

با معتبرترین ماهنامه خودرویی جهان آشنا شوید ؛ Car and Driver

از دست ندهید

گیربکس دوبل کلاچ چگونه کار می‌کند؟

گیربکس دوبل کلاچ از جدیدترین سیستم‌های انتقال قدرت در خودروهای مدرن است. این سیستم‌ عملکرد سریع داشته و راندمان...

تغییرات قیمت در بازار خودرو؛ خودرو های دوگانه و وانت ها خواهان بیشتری دارند

هرچند که هنوز در بازار خودرو رکود وجود دارد اما تقاضا در مورد خودرو های گاز سوز و وانت...

در میان ماهنامه های خودرویی شاید ماهنامه Car and Driver را بتوان معتبرترین دانست، ماهنامه ای که بیش از شصت سال از انتشار آن می گذرد و در این مدت توانسته اعتباری به دست آورد که حتی خودروسازان را به چالش بکشد.

بیت ران – تاسیس ماهنامه Car and Driver (به معنی خودرو و راننده) نیز همچون بسیاری دیگر از نشریات خودرویی در آمریکا، به دهه 50 میلادی باز می گردد. در این دوران صنعت خودروسازی آمریکا در اوج شکوفایی بود و در غیاب ژاپنی ها و کم توانی اروپایی ها، تقریبا هر آنچه در آمریکا تولید می شد، در سرتاسر جهان به فروش می رسید. در چنین بازاری، نیاز به نشریات تخصصی در زمینه خودرو نیز وجود داشت و این نیاز باعث تاسیس Car and Driver و دیگر نشریات در دهه 50 شد.

تغییر نام

ماهنامه Car and Driver در سال 1955 تاسیس شد. هر چند در ابتدا با نام Sports Cars Illustrated فعالیت می کرد و تمرکز اصلی خود را بر معرفی خودروهای اسپرت وارداتی قرار داده بود. این خودروها در آن زمان حضور کم تعدادی در آمریکا داشتند، اما علاقه مندانی هم بودند که آن ها را به خودروهای بزرگ آمریکایی ترجیح می دادند.

تعداد این خودروها و طبیعتا علاقه مندانشان آنقدر زیاد نبود که انتشار این نشریه را مقرون به صرفه کند و به همین دلیل، در سال 1961 نام نشریه به Car and Driver تغییر نام داد، تا بتواند به صورت کلی تری عمل کند و از آن تاریخ این ماهنامه به صورت پیوسته با همین نام به چاپ رسیده است.

یکی از خصوصیات بارز این نشریه، صراحت لهجه ای است که در مقاله هایش دیده می شود و این مسئله به ویژه در مورد خودروهای کم توان و دارای مشکلات ساختاری، بیشتر به چشم می آید. برای نمونه در تست یکی از محصولات برند ساترن( از زیر مجموعه های جنرال موتورز که البته این روزها تعطیل شده است و محصولاتش معمولا مشکلات اساسی در زمینه تولید و طراحی داشتند) که شاسی آن از اپل وکترا الگو برداری شده بود، نویسنده مقاله می گوید: “باید نگران باشیم که چرا از اپل استفاده کرده اند. آیا اپل می تواند بدترین باشد؟”

 

خودروسازان را وادار به عذرخواهی کرد

البته کنایه های نویسندگان نشریه همیشه هم جنبه طنز ندارد؛ چرا که در چند مورد این نشریه مدعی دروغ گویی خودروسازان در زمینه قدرت موتور خودروهای تولیدیشان شده است که از آخرین نمونه های آن می توان به مزدا میاتا و ماستنگ کبرا اشاره کرد، که در هر دو مورد در نهایت شرکت های خودروساز ناچار به اعتراف شدند و از خریداران خودرو عذرخواهی کنند.

این ماهنامه در حال حاضر از سوی موسسه انتشاراتی Hearst منتشر می شود. همین موسسه وظیفه انتشار ماهنامه Road&Track را هم به همراه بیش از 30 نشریه دیگر بر عهده دارد. این دو ماهنامه از مدت ها قبل خواهر خوانده یکدیگر بودند و از دهه 80 همواره زیر نظر موسسه انتشاراتی یکسانی اداره می شدند. تا آن جاکه در حال حاضر سیستم انتشارتی، توزیع و آگهی های آن ها یکسان است، اما مدیریت ها و خط مشی های متفاوتی دارند.

این ماهنامه از سال 1983 اقدام به معرفی لیست برترین ها کرده است و اکنون در کنار خودروهای برتر، شرکت ها و برندهای برتر را نیز معرفی می کند. Car and Driver هر چند در حال حاضر در آمریکا منتشر می شود اما توجه ویژه ای به رویدادها و خودروهای معرفی شده اروپایی دارد و به خوبی آن ها را رصد می کند. در حال حاضر این ماهنامه با تیراژ بیش از 1میلیون و 200 هزار نسخه توزیع می شود.

منبع: اتومبیل

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

نسل جدید لوکس‌ترین بنز را بشناسید

نسل جدید لوکس‌ترین بنز معرفی شده است که ویژگی های منحصر به فردی دارد. بیت ران - مرسدس - بنز...

تونل مانش ؛ ویژگی های بلندترین تونل زیر آبی...

تونل مانش که با نام های دیگری همچون تونل کانال یا تونل شانل هم شناخته می شود، عنوان طولانی ترین تونل زیر آبی جهان...

تاریخچه و مشخصات جنگنده سوپر اتاندارد + استفاده در...

جنگنده سوپر اتاندارد یک جنگنده فرانسوی ساخت شرکت داسو است که در جنگ‌های ایران و عراق و جنگ فالکلند نقش مهمی داشت. بیت ران -...
معرفی اسکوترهای بازار ایران و توانایی آنها

موتور سیکلت اسکوتر + معرفی انواع و راهنمای خرید...

آیا ترافیک شهری، هزینه بالای سوخت و استهلاک بالای اتومبیل، شما را هم به فکر خرید یک موتور سیکلت اسکوتر راحت و بی دردسر...

آشنایی با بمب هدایت شونده استورم بریکر (StormBreaker)

استورم بریکر بمبی هدایت شونده ساخت ریتون میسلز سیستمز است. این بمب تقریبا می تواند در هر شرایطی هدف خود را مورد اصابت قرار...

پست‌های مرتبط