۶۷ درصد خودروهای پژو ۲۰۶ دست دوم ایراد فنی یا آسیب بدنه دارند

از دست ندهید

نمایشگاه خودرو تهران برگزار نمی شود + دلایل لغو برگزاری نمایشگاه امسال

نمایشگاه خودرو تهران امسال برگزار نمی شود. اما دلایل لغو برگزاری نمایشگاه امسال چیست؟ بیت ران - الهام زهره وند:...

لاماری ایما آرین موتور، خودرو ۵۹۴ میلیونی در چین و احتمالاً میلیاردی در ایران / مشخصات فنی + آمار فروش

لاماری ایما آرین موتور محصول Dongfeng Liuzhou Motor چین است. برندی که از ایران خودرو گرفته تا خودروسازی فردا...

رالی با فیستا، اولین تجربه حضور در مسابقات رالی فورد فیستا کاپ

رالی فورد فیستا کاپ یکی از مشهورترین مسابقات در سطح بین المللی است. مسابقاتی که البته در کشورمان برگزار...

خرید خودروهای صفر کیلومتر اگرچه برای بسیاری از ما مطلوب و موردپسند است اما شرایط سخت اقتصادی و درآمد کم، قیمت بالای این خودروها و بازپرداخت سنگین آنها باعث شده تا خرید خودروی صفر کیلومتر برای بسیاری از ما مهیا نباشد.

بیت ران – بنابر اعلام همراه مکانیک، در این شرایط مجبوریم برای تأمین حداقل‌های زندگی، ریسک خرید خودرو دست دوم را به جان خریده و متقاضی خرید این خودروها شویم. خرید خودروهای دست دوم در کنار داشتن مزایایی همچون قیمت کمتر و پشت سر گذاشتن مراحل افت قیمت، معایب بسیاری همچون خرابی خودروها، هزینه‌های بالای تعمیر و نگهداری و پنهان کاری فروشندگان در زمان فروش را دارد که ریسک خرید این خودروها را افزایش می‌دهد. البته خرید خودروهای دست دوم آن‌قدرها هم پیچیده و ترسناک نیست و می‌توان با استفاده از تمهیداتی همچون دقت در انتخاب خودرو، بررسی نکات فنی و ظاهری خودرو و نیز استفاده از مراکز کارشناسی خودرو، مراحل خرید خودرو دست دوم را با موفقیت و به آسانی پشت سر گذاشت.

آمار بالای خرابی خودروهای پژو ۲۰۶ دست دوم

سال‌هاست که خودرو پژو ۲۰۶ بیشترین سهم را در فروش خودروهای دست دوم به خود اختصاص داده است و افزایش شدید قیمت خودروها نیز خللی در پیشتازی پژو ۲۰۶ ایجاد نکرده است. اما همین بازار پررونق پژو ۲۰۶ باعث شده تا آمار خودروهای معیوب آن نیز افزایش پیدا کند. نگاهی کوتاه به آمار آسیب در خودروهای پژو ۲۰۶ زنگ خطر را برای خرید این خودرو بدون انجام کارشناسی تخصصی به صدا در می‌آورد. کارشناسی بیش از ۵۰ هزار خودرو در مجموعه همراه مکانیک به عنوان اولین شرکت کارشناسی خودرو در محل نشان می‌دهد که تنها ۳۳ درصد خودروهای پژو ۲۰۶ تولید سال‌های ۹۰ تا ۹۵ از نظر فنی و بدنه کاملاً سالم هستند و بقیه خودروها دارای انواع عیوب فنی همچون روغن‌ریزی، ایرادات گیربکس، ایرادات موتور، جلوبندی، صفحه کلاچ دیسک و یا انواع رنگ‌شدگی و تعویض قطعات خودرو هستند. نمودارهای زیر نشان می‌دهد که درصد رنگ شدگی یا ایرادات فنی در قسمت‌های مختلف پژو ۲۰۶ دست دوم به چه میزان است. همانطور که در نمودار سمت چپ مشخص است بیشترین آسیب پژوهای ۲۰۶ دست دوم در گلگیر و درهای آنهاست. همچنین نمودار سمت راست نیز به خوبی نشان می‌دهد که نشت انواع روغن شایع‌ترین مشکل فنی خودروهای پژو ۲۰۶ دست دوم است.

افت قیمت خودرو پژو ۲۰۶ دست دوم

با توجه به حرفه‌ای شدن کلاه برداران، خرید خودروی دست دوم بدون انجام کارشناسی تخصصی فنی و بدنه با ریسک بالایی روبروست که می‌تواند خریدار را متحمل ضررهای مالی قابل توجهی نماید. برای روشن شدن میزان این ضررهای مالی به مثال زیر توجه کنید: فرض کنید شما قصد خرید یک خودرو پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۹۶ را دارید. اگر یکی از گلگیرهای این خودرو تعویض شده باشد حدود ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان افت قیمت خواهد داشت. رنگ شدگی کاپوت هم ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان از قیمت این خودرو کم خواهد کرد. به گزارش ایسنا، با افزایش تعداد نقاط رنگ خورده و یا تعویض شده این افت قیمت هم بیشتر و بیشتر می‌شود. این موارد غیر از ایرادات فنی است که هر کدام به نوبه خود می‌تواند بر قیمت نهایی خودرو تأثیرگذار باشند. بنابراین وقتی از ریسک خرید خودرو دست دوم بدون انجام کارشناسی صحبت می‌کنیم منظور همین ضررهای مالی است. توجه کنید که گاهی ایرادات خودرو در حد ضربات شدید به شاسی یا تعویض ستون‌های خودرو است که در این موارد غیر از بحث مالی مسئله کاهش ایمنی خودرو هم وجود دارد. مسئله مهمی که می‌تواند آسیب‌های جانی جبران ناپذیری را برای خریدار خودرو به همراه داشته باشد. متأسفانه با توجه به توسعه روش‌های کلاه برداری در معاملات خودرو، درصد مواجهه با اینگونه خودروهای آسیب دیده و غیرایمن هم افزایش یافته است.

چگونه ریسک خرید خودرو دست دوم را کاهش دهیم؟

با نگاهی به میزان درآمد قشر متوسط جامعه خواهیم دید که در صورت غفلت و عدم انجام کارشناسی خودرو قبل از خرید، بخش مهمی از درآمد خریداران خودرو صرف جبران ضرر ناشی از خرید خودرو کارشناسی نشده می‌شود. در حالی که می‌شد با پرداخت هزینه به مراتب کمتری برای کارشناسی خودرو از سلامت خودرو پیش از خرید مطمئن شد. آنچه مسلم است این است که استفاده از کارشناسان خودرو ریسک خرید خودروهای دست دوم را به حداقل کاهش می‌دهد. شرکت همراه مکانیک به عنوان بزرگترین و مطمئن‌ترین شرکت کارشناسی خودرو، کارشناسان خود را ۳۰ دقیقه پس از تماس به محل موردنظر خریدار خودرو اعزام می‌کند. این کارشناسان با بررسی ۲۰۹ نقطه از خودرو و انجام تست رانندگی شما را از سلامت فنی و بدنه خودرو مطمئن می‌سازند. پس از انجام کارشناسی هم پیامک قیمت دقیق خودرو بر مبنای ارزش واقعی خودرو برای خریدار ارسال می‌شود.
]]>
پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

FMC T5 با ضعیف‌ترین موتور ۱/۵ لیتری توربو دانگ فنگ در ایران به فروش می‌رسد

FMC T5 فردا موتورز یک میلیارد و ۱۵۹ میلیون تومان در ایران قیمت دارد. خریداران این مبلغ را برای...
بررسی بازار خودرو؛

خودروهای پرفروش چقدر گران شده‌اند؟ / کدام خودروهای چینی...

قیمت خودروهای پرفروش باز هم گران شده است. خودورهای ایرانی روزی دو و نیم میلیون‌تومان و قیمت خودروهای چینی ۵ میلیون‌تومان افزایش داشته است. بیت...
مدیر عامل گروه بهمن در گفت و گو با بیت ران:

قرارداد مهرکام پارس با BMW به کجا رسید؟ 

مدیرعامل گروه بهمن موتور با اشاره به به ماجرای قرارداد مهرکام پارس با BMW از تجربه کار با قالب‌سازان چینی برای اولین بار گفت. بیت...

بی وای دی ATTO3 ؛ ارزان‌ترین خودرو BYD در...

بی وای دی ATTO3 یکی از محصولات چینی است که در بازار اروپا عرضه می‌شود. اما ارزان‌ترین خودرو BYD در اروپا چه قیمت و...
بیت ران گزارش می‌دهد:

خودروهای وارداتی با چه قیمتی فروخته خواهند شد؟ پیش...

خودروهای وارداتی با چه قیمتی فروخته خواهند شد؟ کدام خودروها و از سوی چه شرکت‌هایی عرضه خواهند شد؟ جزئیات هزینه‌های گمرکی، سود فروشنده و...

پست‌های مرتبط