تست رانا با موتور ملی

تست رانا با موتور ملی

قرار بود چند ماه پس از عرضه رانا با موتور TU5 پژو ۲۰۶، این خودرو مجهز به یکی از موتورهای خانواده موتور ملی شود. این اتفاق تا کنون رخ نداده است، اما ما موفق شدیم یک نسخه تحقیقاتی رانا با موتور ملی ایرانی EF4 را تست کنیم.

بیت ران – هر چند رانا با موتور ۱.۶ لیتری پژو۲۰۶ عرضه می شود، اما نمونه ای از موتور ملی نیز برای آن ساخته شده است که قرار بود تا کنون روی این خودرو نصب شود. اتفاقی که هنوز رخ نداده است. ما خوشبختانه در این آزمون موفق شدیم رانا را با موتور ملی در اختیار داشته باشیم.

صدای خوب و روان این موتور در کنار گیربکس پنج سرعته‌، حس خوبی را در زمان رانندگی با این خودرو ایجاد می‌کند. مهم‌ترین مسئله سرحال بودن این موتور ۹۵ اسب‌بخاری بود که با همراهی گشتاوری ۱۲۵نیوتن‌متری، از رانا خودرویی چابک ساخته است.

شتاب اولیه در حدود ۱۱ ثانیه به ثبت رسید که دورگیری موتور تا عدد شش هزار بدون هیچ فشاری ادامه داشت. گیربکس این خودرو شباهت های زیادی با گیربکس سمند دارد. هر چند به گفته متخصصین ایران خودرو برای استفاده با موتور ۱.۴ لیتری، شاید تغییراتی در ضرایب آن اعمال شود.  البته فواصل تعویض کمی غیرعادی بود. که این را هم فقط می‌توان به حساب تحت آزمایش بودنش گذاشت.

تأکید قبلی تیم فنی ایران‌خودرو برای فشار نیاوردن روی سیستم تعلیق، باعث شد تا نتوانیم تصور واقع‌بینانه‌ای از نحوه عبور رانا از پیچ‌ها را داشته باشیم. با آگاهی از این موضوع که تعلیق رانا شبیه به ۲۰۶ سدان خواهد بود، پس می‌توان هندلینگی مشابه با آن را برایش تصور کرد. البته تغییر گرانیگاه موتور بی‌شک تأثیر مهمی بر روی هندلینگ رانا خواهد گذاشت.

 نگاهی به موتور ایرانی آلمانی رانا

شاید زمانی قابل باور نبود که یک موتور با نشان ایرانی بتواند عملکرد بهتری نسبت به مدل مشابه فرانسوی اش داشته باشد. اما حالا وقتی پشت رانا با موتور EF4 که به صورت مشترک توسط مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو و دانشگاه آخن آلمان طراحی شده، می نشینید تغییر قدرت نسبت به موتور TU3 پژو ۲۰۶ کاملا محسوس است.

صدای موتور کاملا شبیه موتورهای آلمانی است و شتاب اولیه خوب و گشتاور بالا که در دور پایین قابل دست یابی است، سبب شده است خودرو بسیار چابک تر از پژو ۲۰۶(تیپ دو و سه) با موتور TU3باشد. این موتور از نظر قدرت از موتور خودرو تیبا با حجم ۱.۵ لیتر حدود ۱۵ اسب بخار قوی تر است.

البته شاید در ابتدا که اسم ۱۴۰۰ سی سی شنیده می شود، قدرتی حداکثر به اندازه پژو ۲۰۶ تیپ سه، به ذهن خطور کند. ولی واقعیت این است که قدرت موتور رانا با موتور ۱۴۰۰ سی سی کمی کمتر از پژو ۲۰۶ تیپ پنج است. در عوض مصرف سوخت هم کمتر از رانا با موتور TU5 است. قدرت موتور ۹۵ اسب بخاری با گشتاوری نزدیک ۱۲۵نیوتن متری که یک موتور بهینه را در اختیار مصرف کننده قرار خواهد داد.

اگر موتور EF4 را از نظر قدرت و گشتاور تولیدی با محصولات مشابه در جهان مقایسه کنیم، متوجه می شویم که کاملا در همان سطح قرار دارد.

البته امروز خودروسازان با استفاده از توربوشارژ قدرت بسیار بیشتری را در این حجم بدست می آورند. اما استهلاک این موتورها معمولا بالاست و در شرایط آب و هوایی ایران و با بنزین ایران برای یک خودرو اقتصادی مانند رانا، دردسرساز و پر خرج خواهد شد.

مقایسه با موتور تنفس طبیعی

اگر بخواهیم این موتور را با موتورهای تنفس طبیعی در جهان مقایسه کنیم، به عنوان نمونه موتور ۱.۴ لیتری فولکس واگن و کیا با حجمی مشابه موتور EF4، به ترتیب ۸۵ و ۹۶ اسب بخار قدرت دارند. این مطلب بیانگر قدرت قابل قبول EF4 در مقایسه با رقبا در بازار­های جهانی است.

این موتور با حدود ۴۰۰ سی سی حجم کمتر، تنها سه اسب بخار قدرت کمتری نسبت به موتور سمند عادی تولید می کند. در سمند عادی با موتور xu7 با حجم موتور ۱۸۰۰ سی سی قدرت ۹۸ اسب بخاری تولید می شود. حال آنکه قدرت موتور ۱۱۴۰۰ سی سی رانا ۹۵ اسب بخار است.

سمند با موتور xu7 حدود ۱۲ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر مصرف می کند، ولی موتور ۱۴۰۰ سی سی رانا تنها هفت لیتر می سوزاند. مصرف سوخت دقیقا نقطه قدرت موتور ۱۴۰۰ سی سی رانا است، چرا که با قدرت مناسب یک لیتر مصرف کمتری نسبت به موتور پژو ۲۰۶ تیپ پنج و تندر ۹۰ دارد. هرچند از این دو موتور حدود ۱۰ اسب بخار و ۱۵ نیوتن متر گشتاور کمتری دارد.

نتایج تست سرعت

رانا، بر اساس تست انجام شده با موتور ۱۴۰۰ سی سی ملی، توانست طی مدت ۱۱ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برسد. این زمان برای رسیدن به سرعت ۵۰ کیلومتر، ۵.۱۳ ثانیه اندازه گیری شد.

به نظر می رسد با توجه به اعداد گفته شده، موتور ۱.۴ لیتری اگر با گیربکس اش هماهنگی لازم را پیدا کند، می تواند بهترین گزینه برای خانواده های ایرانی برای زندگی شهری باشد چرا که هم قدرت موتور مناسب است و هم مصرف موتور نسبتا پایین است.

منبع: هفته نامه اتومبیل روزنامه ایران

 

 

1 نظر

  • ناشناس ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ۲۲:۲۴

    @mojtabar5

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند