پلیس حق رفع توقیف خودروی رانندگان مست را ندارد

از دست ندهید

قیمت پژو ۲۰۰۸ بعد از کاهش نرخ مالیات در ترکیه چقدر شد؟ + لیست قیمت جدید

قیمت پژو ۲۰۰۸ به عنوان یکی از پر فروش ترین کراس اوور های بازار کشور ترکیه در پی کاهش...

قیمت و مشخصات لکسوس RC مدل ۲۰۱۹ اعلام شد

لکسوس ، مشخصات و قیمت مدل‌های مختلف نسخه‌ی به‌روزرسانی‌‌شده از خودروی کوپه‌ی RC را اعلام کرد و این کوپه‌ی...

فیس لیفت های جدید چینی در راه ایران / با مدل ها آشنا شوید

تعدادی از محبوب ترین خودروهای چینی که در بازار ایران  حضور دارند فیس لیفت شده اند که احتمالا برخی...

دادستان تهران به پلیس دستور داد که نسبت به توقیف خودروی رانندگان مست اقدام کند و تاکید کرد: در این زمینه دستور کتبی صادر شده و تا پایان زمان مقرر نباید این گونه خودروها رفع توقیف شود.

بیت ران – دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت آبادی در در چهارمین نشست بررسی آسیب‌های اجتماعی با موضوع جرایم مرتبط با مشروبات الکلی با گلایه از اقدام پلیس مبنی بر رفع توقیف برخی خودروها پیش از مهلت موضوع دستورالعمل دادستانی، افزود: دستور دادستان در این رابطه لازم‌الاجرا است و جز دادستان، معاون وی یا دادگاه، پلیس نمی‌تواند آن را لغو کند.

وی گزارش‌های واصله مبنی بر رانندگی در حین مستی را مورد اشاره قرار داد و با هشدار به کسانی که دست به چنین اقدامی می‌زنند، خاطرنشان کرد: در تمام دنیا رانندگی حین مستی جرم است و اینکه عده‌ای با رانندگی در حالت مستی برای دیگران خطر ایجاد می کنند قابل اغماض نیست.

جعفری دولت‌آبادی با یادآوری فروش مشروبات الکلی تقلبی در برخی استان‌ها و فوت عده‌ای بر اثر آن و با انتقاد از دلسوزی برخی برای آنان، اظهار داشت: امروز برخی تجارت مشروب تقلبی می‌کنند و جان دیگران را با خطر مواجه می‌کنند؛ عده‌ای نیز در اتوبان‌ها و خیابان‌ها در حالت مستی، مبادرت به رانندگی می‌کنند و توقع دارند با آنها برخورد قانونی صورت نگیرد.

دادستان تهران با تبیین رویه قضایی در برخورد با مصرف مشروبات الکلی و طرح گلایه پلیس در این زمینه که مؤید اختلاف‌نظر دادسراها و محاکم در تشخیص ارتکاب جرم است، ابراز امیدواری کرد که این موضوع با پیگیری رئیس کل محاکم تهران برطرف شود.

به گزارش ایرنا وی خاطرنشان کرد: راننده مست باید بداند که این اقدام مجازات سنگینی به دنبال دارد و علاوه بر مجازات حدی، مجازات تکمیلی مانند محرومیت از رانندگی و ابطال گواهینامه نیز را به همراه خواهد داشت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

بریدن ترمز خودرو و مواردی که می تواند جان شما را نجات دهد

سلامت سیستم ترمز می تواند از بروز حوادث و مرگ سرنشینان خودرو جلوگیری کند. اما هنگام بریدن ترمز خودرو...
ایران خودرو اعلام کرد:

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود

قدرتمندترین نسخه موتور سه استوانه ایران‌خودرو رونمایی می شود. ایران خودرو مدعی شده است این موتور قابلیت استفاده در خودروهای دو رگه را دارد. بیت...
مجله تصویری فلاشر

از خودرو ملی ترکیه تا سپهر و سهند سایپا

خودرو ملی ترکیه، ایمن‌ترین خودروهای اروپا، سپهر و سهند سایپا، جک اس سه کرمان موتور، محصولات جدید بهمن موتور، نمایشگاه موتورسیکلت تهران و یک...

قیمت خودروهای وارداتی ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار

قیمت خودروهای وارداتی نو و کارکرده ۵۰۰ میلیون تومانی در بازار را در ادامه بخوانید. بیت ران - با وجود رشد افسارگسیخته قیمت ها در...
به دنبال تصادف بهبهان

ایران خودرو : در برخی خودروها بازنشدن ایربگ مورد...

ایران خودرو درباره کیسه هوا هایی که در جریان تصادف بهبهان باز نشد توصیح داده و گفته است در هفت خودرو بازنشدن ایربگ مورد...

پست‌های مرتبط