فروش سوزوکی جیمنی غوغا می‌کند!

فروش سوزوکی جیمنی غوغا می‌کند!

تب احیای مدل‌های قدیمی توسط شرکت‌های خودروسازی بالا گرفته و پس از جیپ رانگلر، سوزوکی جیمنی هم توانسته با همین سبک و سیاق به فروشی چشمگیر دست پیدا کند.

بیت ران – در واقع نسل جدید سوزوکی جیمنی کاملاً بین طرفداران گل کرده، چراکه میزان سفارش‌ها برای خرید این آفرودر کوچک هر روز بیشتر از دیروز است. در واقع استقبال از این خودرو به حدی زیاد است که زمان انتظار برای دریافت آن به یک سال رسیده است.

علیرغم اینکه ۱۲۰۰ دستگاه از این خودرو سال آینده در بازار بریتانیا عرضه خواهند شد. اما برخی نمایندگی‌ها مجبور شده‌اند به خاطر تقاضای فوق‌العاده از جیمنی که بیشتر از میزان تولید است دریافت سفارش‌ها و سپرده را متوقف کنند.

اتوکار گفته نمایندگی‌ها بجای دریافت سفارش‌ها اقدام به ثبت علاقه‌ی خریداران به جیمنی جدید می‌کند. سوزوکی بریتانیا می‌گوید دلیل عدم توانایی نمایندگی‌ها برای پاسخ‌دهی به تقاضای زیاد مشتریان در این لحظه تنگناهای مربوط به تولید در ژاپن است.

تقاضای این خودرو در ژاپن نیز بسیار بالا بوده و بخشی از آن به خاطر قرار گرفتن جیمنی در کلاس خودروهای کی‌کار یا سایز کوچک است که مالیات کمتری دارند. سوزوکی قول داده عرضه‌ی جیمنی جدید در بریتانیا را افزایش خواهد داد.

شاید این موضوع نشانه‌ای از احتمال عرضه‌ی جیمنی با پیشرانه‌ای پاک‌تر باشد و یا هم جیمنی در یک کارخانه دیگر ساخته شود تا پاسخگوی نیازهای بالای مشتریان باشد.

منبع: هفت صبح

اضافه کردن نظر

ما به حریم شخصی‌ شما احترام می‌گذاریم، ایمیل شما نزد ما محفوظ خواهد ماند