31.9 C
Tehran
سه شنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۹

کارلوس گون مدیر عامل رنو ماند

از دست ندهید

کابین های لوکس فرست کلاس در کدام ایرلاین ها و با چه قیمتی هستند؟

کابین های لوکس فرست کلاس در پروازهای طولانی می توانند سفری پر خاطره رقم بززند اما این کابین ها...

تسلا چرا برتر است ؟ / دلایل و مقایسه با دیگر برقی سازان

مزیت‌های رقابتی شرکت تسلا در مقایسه‌ با سایر خودروسازان الکتریکی بسیار است. در این مطلب، بررسی می کنیم کتعدادی...

عملیات خروج از ورشکستگی شرکت‌های خودروسازی آغاز می‌شود

چندی پیش با تصویب شورای پول و اعتبار، سقف اعتباری دو شرکت خودروسازی ایران‌خودرو و سایپا افزایش یافت. به‌تازگی...

درحالی‌ که نیسان و میتسوبیشی، کارلوس گون را از سِمَت رئیس هیئت مدیره عزل کرده‌اند، رنو به ادامه‌ی کار او رأی داد.

بیت ران – طی هفته‌های گذشته موضوع تخلف کارلوس گون در رسانه‌های جهان بازتاب زیادی داشته است. در همان روزهای ابتدایی کارلوس گون به همراه گِرِگ کلی در ژاپن بازداشت و چند روز بعد از سِمَت رئیس هیئت مدیره‌ی شرکت‌های نیسان و میتسوبیشی برکنار شد.

این موضوع باعث شد تا رنو هم تحقیقات داخلی را برای بررسی بیشتر تخلف یا فعالیت‌های غیرقانونی در میزان پرداختی گون آغاز کند. به‌تازگی این شرکت نتایج بررسی‌های خود را منتشر کرد و مشخص شد که گون تخلف یا فعالیت غیرقانونی در این شرکت فرانسوی انجام نداده است. به همین علت هیئت مدیره‌ی رنو اعلام کرد که به ادامه‌ی کار کارلوس گون به‌عنوان مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ رأی می‌دهد.

این حرکت کمتر از یک هفته پس از آن اتفاق می‌افتد که گون از سِمَت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره‌ی نیسان، عزل شد. دادستان ژاپن نیز  به‌طور رسمی او را به تخلف مالی متهم کرد. گون متهم به گزارش نکردن حدود ۴۰ میلیون دلار از درآمد خود طی پنج سال و سوءاستفاده از دارایی‌های شرکت نیسان است

گزارش گون مطابق با رویه اجرایی است

رنو بعد از جلسه‌ی هیئت مدیره در روز پنج‌شنبه اعلام کرد که نتایج اولیه تحقیق کنونی نشان می‌دهد که میزان درآمدهای گزارش‌شده توسط کارلوس گون مطابق با قوانین اجرایی و رویه مدیریتی این شرکت است. در ماه گذشته، مدیریت موقت رنو به عضو ارشد اجرایی این شرکت، تیری بولور تحویل داده شد.

رنو همراه‌ با دولت فرانسه قبلاً ادعا کرده بود که نیسان دسترسی این شرکت به بررسی دقیق اتهامات علیه گون را رد کرده است. افشای این گزارش‌ها موجب شکاف بین رنو و نیسان شد که در اتحاد با میتسوبیشی قرار دارند.

کارلوس گون از سال ۱۹۹۶ به رنو پیوست و در سال ۱۹۹۹ و پس از خرید سهام نیسان توسط رنو، به سِمَت مدیر اجرایی ارشد این شرکت دست یافت؛ هیروتو سایکاوا، مدیرعامل نیسان اعلام کرد که تمرکز قدرت در این اتحاد تکرار نخواهد شد.

مقامات نیسان تاکنون جزییات اتهامات این شرکت علیه کارلوس گون را به مسئولان رنو ارائه نکرده‌اند. همین مسئله باعث شد تا رنو گون را در سِمَت خود ابقا کند. در صورتی که گوسن در دادگاه ژاپن گناهکار شناخته شود، با ۱۰ سال زندان و جریمه‌ای حدود ۸۸ هزار دلار روبه‌رو خواهد شد. در صورتی که نیسان در این پرونده مقصر باشد، احتمال دارد که با جریمه‌ی ۶.۲ میلیون دلاری روبه‌رو شود.

منبع :زومیت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

CBU ، CKD و SKD چه تفاوت هایی دارند؟

CBU ، CKD و SKD هر کدام به چه معنا هستند و چه تفاوت هایی دارند؟ بیت ران - خودروسازی...
تصاویر سه خودروی جدید سایپا؛

سایپا SP100 کراس اوور شاهین ، ساینا اس و...

سایپا SP100 کراس اوور شاهین ، ساینا اس و کوییک اس در مراسمی در محل کارخانه سایپا رونمایی شدند. بیت ران -  مراسم رونمایی محصول...
رئیس دفتر ریاست جمهوری اعلام کرد:

نظر دولت درباره قیمت گذاری خودرو

رئیس دفتر ریاست جمهوری درباره نظر دولت در زمینه قیمت گذاری خودرو اعلام کرد ما به دنبال قیمت منطقی هستیم. بیت ران - مراسم رونمایی...

خداحافظ پراید / همراه عکس و امضای رئیس دفتر...

خداحافظ پراید ؛ پراید با امضای محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور برای همیشه به خاطره‌ها پیوست. بیت ران – آخرین پراید در مدل 131...
مراسم رونمایی از محصول جدید سایپا

کراس اوور شاهین + زمان تولید ، عرضه و...

کراس اوور شاهین اس پی 100 کراس / sp 100 cross با حضور مسئولان رونمایی شد. بیت ران - مجتبی اسماعیلی: امروز - 16 مرداد...

پست‌های مرتبط