گرندپری فرمول یک مکزیک ۲۰۱۸؛ قهرمانی زودهنگام همیلتون

از دست ندهید

سایپا پیش فروش محصولات خود را متوقف کرد + دلایل

در پی مصوبه جدید شورای رقابت درباره نحوه پیش فروش خودرو، سایپا پیش فروش محصولات خود را متوقف کرد....

طرح ساماندهی صنعت خودرو برای شورای نگهبان اصلاح شد + جزئیات

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز کمیسیون، طرح ساماندهی صنعت خودرو اعاده شده...

نیسان ماکسیما ۲۰۱۹ رونمایی شد

سدان پرچمدار نیسان ماکسیما در مدل ۲۰۱۹ دارای پنج تریم مختلف است و با بهره‌گیری از تغییرات برجسته در...

بیت ران – فرمول یک مکزیک ۲۰۱۸ با قهرمانی مکس وشتاپن از تیم ردبول به پایان رسید؛ همیلتون نیز پنجمین قهرمانی خود را در فرمول یک جشن گرفت.

مرحله نوزدهم رقابت‌های فرمول یک ۲۰۱۸ که در کشور مکزیک و پیست هرمانوس رودریگز برگزار شد، با قهرمانی مکس وشتاپن از تیم ردبول به پایان رسید. در این رقابت نفس‌گیر، وشتاپن توانست با زمان یک ساعت و ۳۸ دقیقه و ۲۸.۸۵۱ ثانیه در جایگاه نخست گرندپری مکزیک قرار بگیرد.

پس از مکس وشتاپن هلندی، سباستین فتل و کیمی رایکونن از تیم تیم فراری در جایگاه دوم و سوم ایستادند. لوئیس همیلتون از تیم فرمول یک مرسدس نیز با عنوان چهارم در این مسابقه، به پنجمین قهرمانی خود در مسابقات فرمول یک دست یافت.

مسابقه با استارت فوق‌العاده وشتاپن و همیلتون و پیشتازی راننده جوان ردبول آغاز شد؛ در همان لحظات ابتدایی مسابقه برخورد خودروی برندون هارتلی و استبان اکن و پرتاپ قطعات آن به زیر خودروی فرناندو آلونسو، منجر به خروج راننده مک‌لارن از رقابت شد. کارلوس ساینز نیز دومین راننده‌ای بود که از مسابقه خارج شد تا برای لحظاتی شرایط خودروی ایمنی مجازی اعمال شود.

سرجیو پرز راننده مکزیکی فورس ایندیا هم به‌دلیل مشکل خودرویش از ادامه مسابقه کنار کشید. پرز سومین راننده‌ای است که پس از آلونسو و ساینز از مسابقه خارج می‌شود.

حضور در پیت استاپ

رانندگان مرسدس در دور دوازدهم با مراجعه به پیت‌استاپ، لاستیک‌های خود را به سوپرسافت تعویض کردند. در ادامه مکس وشتاپن نیز لاستیک‌های خود را تعویض کرد تا رانندگان فراری به رده‌های اول و دوم برسند. هرچند که جایگاه دومی رایکونن خیلی طول نکشید و وشتاپن کمی بعد از او سبقت گرفت و به رده دوم رسید.

در ادامه سباستین فتل و کیمی رایکونن نیز لاستیک‌های خود را به سوپرسافت تعویض کردند. تا رانندگان پیشتاز همگی یک‌بار لاستیک تعویض کرده باشند. طی این اتفاقات، جایگاه رانندگان بار دیگر به نفع وشتاپن و همیلتون تغییر کرد تا آن‌ها در صدر قرار بگیرند و فتل بار دیگر به رده چهارم برسد.

همیلتون به مشکل خوردگی لاستیک جلوی خودرویش اشاره می‌کند که باعث ایجاد دردسر برای ادامه مسابقه خواهد شد. به همین علت تیم ردبول به ریکیاردو اعلام کرد که با توجه به خوردگی لاستیک جلوی همیلتون، برای سبقت‌گیری فشار بیاورد. شرایط خودروی ایمنی مجازی تاحدودی به نفع فتل شد تا راننده آلمانی پس از بازگشت شرایط عادی با سبقت‌گیری به رده سوم برسد.

هرچند که لاستیک‌های فتل هم وضعیت مناسبی نداشتند، اما فتل توانست با استفاده از DRS به خوبی از رقیب اصلی خود سبقت بگیرد و به رده دوم برسد. در ادامه فتل توانست چند بار سریع‌ترین رکورد پیست را به نام خود ثبت کند.

با حاد شدن مشکل لاستیک همیلتون و سبقت گرفتن ریکیاردو از راننده انگلیسی، مدیران تیم مرسدس اجازه رفتن به پیت‌استاپ را صادر کردند. فتل و همیلتون در فاصله بسیار کمی به پیت‌استاپ رفتند و لاستیک‌های التراسافت زیر خودروی خود انداختند. فتل که تا رده دوم پیش رفته بود، با مراجعه به پیت‌استاپ به جایگاه سوم بازگشت.

دورهای پایانی

همیلتون نیز در این تغییرات تا رده پنجم و جلوتر از بوتاس پایین رفت. همیلتون که با همین رده نیز به مقام قهرمانی زودهنگام فرمول یک ۲۰۱۸ خواهد رسید، مسابقه را با آرامش بیش‌تری ادامه می‌دهد تا مشکل غیرمنتظره‌ای برایش پیش نیاید.

خروج دنیل ریکیاردو در دورهای پایانی و در شرایطی که در جایگاه دوم قرار داشت، منجر به جلو افتادن رانندگان فراری شد. در ادامه با اعمال شرایط خودروی ایمنی مجازی، بوتاس به پیت استاپ رفت و لاستیک التراسافت استفاده کرد. بوتاس با لاستیک‌های جدید چند بار رکورد سریع‌ترین دور پیست را جابه‌جا کرد تا بیش‌ترین رکوردهای فصل ۲۰۱۸ را به نام خود ثبت کند.

به این ترتیب مکس وشتاپن با ثبت زمان یک ساعت و ۳۸ دقیقه و ۲۸.۸۵۱ ثانیه در جایگاه نخست گرندپری فرمول یک مکزیک ۲۰۱۸ ایستاد. سباستین فتل با اختلاف ۱۷.۳۱۶ ثانیه نسبت به وشتاپن در رده دوم ایستاد و کیمی رایکونن نیز با اختلاف ۳۲.۵۹۸ ثانیه‌ای نسبت به هم‌تیمی خود، به رده سوم بسنده کرد.

هم‌اکنون لوئیس همیلتون از تیم مرسدس با ۳۵۸ امتیاز در جایگاه نخست رانندگان فرمول یک ۲۰۱۸ قرار دارد و سباستین فتل با ۲۷۶ امتیاز او را تعقیب می‌کند. پس از فتل، کیمی رایکونن از تیم فراری، بوتاس از مرسدس، وشتاپن و ریکیاردو از ردبول در رده‌های سوم تا ششم قرار دارند.

در جدول تیمی نیز تیم مرسدس بنز با توجه به عملکرد نسبتا خوب همیلتون و بوتاس در این هفته، با ۵۸۵ امتیاز جایگاه نخست را به خود اختصاص داده است. تیم فراری با ۵۳۰ امتیاز و ردبول با ۳۶۲ امتیاز در رده دوم و سوم قرار گرفته‌اند. تیم‌های رنو، هاس،مک لارن، فورس ایندیا، سائوبر، تورو روسو و ویلیامز نیز به رتبه‌های بعدی بسنده کرده‌اند.

منبع: زومیت

 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید

آخرین اخبار

با توافق ترانزیتی خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد

با توافق ترانزیتی سه جانبه خلیج فارس به دریای سیاه می‌رسد. بیت ران - جواد هدایتی مدیر کل دفتر ترانزیت...
بهترین جنگنده حال حاضر غرب در مانور پذیری

آشنایی با هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ جهان

هواپیمای F-22 رپتور پیشرفته‌ترین جنگنده‌ حال حاضر دنیا است. آمریکا به دلیل اهمیت بسیار بالا، این جنگنده را به هیچ کشوری نفروخته است. بیت ران...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 برای فروش...

قیمت هایما S5 و قیمت هایما S7 را برای فروش نقدی خودرو ها از سوی ایران خودرو خود اعلام شد. بیت ران - شرکت ایران...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می...

محصول بهمن خودرویی که ۴۵ هزار دلار معامله می شود، ارزش خرید دارد؟ اگر واردات خودرو آزاد بود چه جایگزین هایی وجود داشت؟ بیت ران...

هواگردهای جنگنده نسل پنجم جهان را با جزئیات بشناسید

فهرستی از هواگردهای جنگنده نسل پنجم جهان را که عملیاتی شده اند و یا در حال تکمیل هستند، بشناسید. بیت ران - هواگردهای جنگنده نسل...

پست‌های مرتبط